Różowy pokój dla dziewczynki.

Tapicerowany zagłówek w pokoju dziecka.
Skandynawski pokój dziecka.
Tapeta w kropki w pokoju dziecka.
Ukryte przejście przez szafę do garderoby.

Różowy pokój dla dziewczynki.

Różowy pokój dziecięcy od lat zarezerwowany jest dla dziewczynek. Nie ma wątpliwości, że niejedno dziecko uwielbia ten kolor. Nie oznacza to jednak, że pokój musi być cukierkowo słodki. Intensywne, różowe ściany które widzimy w wielu realizacjiach przyprawiają o zawrót głowy. Dziecko przebywając w takim pokoju często może czuć się przytłaczająco. Przedstawiamy aranżację pokoju dziewczynki w delikatnych, zrównoważonych tonacjach.

Zaprojektowany pokój w odcieniach różu to część wnętrz domu o powierzchni 260 m2, nad którym aktualnie pracujemy. Dom znajduje się w Ciechanowie. Inwestycja powstała na wzgórzu w pięknej, spokojnej okolicy z zielonym krajobrazem za oknem. Właścicielom zależało na wykorzystaniu naturalnych materiałów takich jak drewno czy elementów nawiązujących do przyrody. Stąd w pokoju dziewczynki pojawił się motyw lasu ze zwierzątkami.

W pokoju króluje kolor różowy – ulubiony kolor dziewczynek, który szybko nie wyjdzie z mody.  Za łóżkiem zastosowaliśmy tapicerowane panele w różnych modnych wzorach. Wykonane na zamówienie łóżko zostało osadzone na zabudowie meblarskiej, która jednocześnie pełni funkcję szafki nocnej i siedziska. Nad łóżkiem zaprojektowano półki. Część z nich jest otwarta, część zamknięta, aby nie wprowadzać chaosu.

Z racji przedszkolnego wieku dziewczynki w pokoju ustawiono biurko, przy którym będzie mogła odrobić pierwsze lekcje. Biurko umieszczono pod oknem, aby uzyskać jak najwięcej światła dziennego sprzyjającego nauce. W rogu obok łóżka jest bardzo wygodny fotel uszatek w towarzystwie lampy podłogowej z Ikei. Idealny kącik na czytanie pierwszych lektur. Na ścianie za fotelem zaprojektowano zabudowę meblową, za którą ukryta jest garderoba młodej damy. Część szafek wykorzysta na schowanie zabawek.

Fundamentem kolorystyki jest ponadczasowa biel, dzięki której pokój będzie dorastał razem z dziewczynką, bez konieczności przeprowadzenia w niedalekiej przyszłości kolejnego remontu. Meble idealnie spiszą się nawet w wieku nastoletnim. Pokój nie jest zagracony dzięki czemu dziecko ma sporo miejsca na zabawy i spotkania z koleżankami. Dzięki wygospodarowaniu garderoby nie tracimy miejsca na duże, masywne szafy.

Zobacz nasze inne projekty:

http://aleksandrawachowicz.pl/projekty-wnetrz/

Jesteśmy na Homebooku

https://www.homebook.pl/profil/aw-aleksandrawachowicz-pl/projekt-rozowy-pokoj-dla-dziewczynki

Related Projects

Start typing and press Enter to search