Sypialnia z łazienką w stylu Art Deco.

Luksusowa, elegancka sypialnia w stylu art deco i towarzysząca jej łazienka wykończona trawertynem.

Styl art deco wraca do łask, jest niezwykle ceniony. Charakteryzuje się stylowymi meblami i dziełami sztuki, które na aukcjach osiągają potężne ceny. Założeniem projektu było połączenie estetyki art deco z tradycją i nowoczesnością.

Art deco często jest nazywany stylem lat 30. Zaczął kształtować się w okolicach I wojny światowej, a jego rozkwit odnotowano w latach 20, wtedy stopniowo był wypierany przez formy Bauhausu. Zanim to się stało, jako pierwszy styl podbił cały świat. Począwszy od Nowego Yorku przez Londyn po Tokio, gdzie do dziś możemy oglądać wnętrza utrzymane właśnie w tej stylistyce.

Kolejnym źródłem  art deco były wieczne tendencje klasycyzujące; stąd ta elegancja mebli i innych elementów w stylu art deco, szyk kompozycyjny wnętrz.

 

Art deco: wyznaczniki stylu

Styl art deco to produkty fabryczne o wysmakowanej formie, jak i w kosztowne, luksusowe dzieła wielu artystów. Główną rolę odgrywa geometria wzbogacona wyobleniami i rozmaitymi kształtami – stoliki z okrągłymi blatami, łukowate biurka, fotele w kształcie koła i bębnowe szafki.

Powierzchnie mebli w stylu art deco przeważnie traktowano szlachetnymi fornirami krajowymi i egzotycznymi. W Europie byłoy to głównie barwy średniego i ciemnego orzechu oraz ciemnego i czarnego dębu, rzadziej występowały meble jasne – jesionowe czy brzozowe. We Francji czy USA meble miały odważną kolorystykę – barwiono je m.in. na czerwono, zielono lub szaro czy niebiesko.

Projekt luksusowej sypialni.
Luksusowa łazienka przy sypialni.
Luksusowa sypialnia.
Łazienka w trawertynie.
Related Projects

Start typing and press Enter to search