PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Oferując Państwu nasze usługi proponujemy liczne możliwości wyboru aranżacji projektowania wnętrz i ogrodów. Usługa kompleksowa obejmuje zakres działań od projektu po realizację.

Zakres wykonywanych usług zależy od Państwa oczekiwań. Dopasowujemy się do przeznaczonego na aranżację wnętrz budżetu oraz gustu naszych Klientów. Tworzymy projekty wnętrz i ogrodów szyte na miarę potrzeb zarówno na etapie projektu jak i konsultacji czy wsparcia realizacji. Gwarantujemy elastyczne podejście do współpracy i jesteśmy otwarci na jakiekolwiek sugestie. Naszym celem jest zadowolenie Klientów, dla których projektujemy wnętrza i ogrody.

W projektowaniu wnętrz stawiamy głównie na funkcjonalność przestrzeni. Myśląc o wnętrzu korzystamy z ponadczasowych materiałów, które nadają każdemu pomieszczeniu szlachetności i nigdy nie wychodzą z mody.Nasza Pracownia skupia grono doświadczonych architektów i projektantów oraz profesjonalnych wykonawców, których jakość i doświadczenie oraz wieloletnia współpraca z nami powoduje iż projekty realizowane są skrupulatnie, konsekwentnie i zgodnie z harmonogramem.

ZAKRES USŁUG PROJEKTOWANIA WNĘTRZ:

 1. Projektowanie wnętrz mieszkań, domów, sklepów, gabinetów itp.
 2. Projekty kompleksowe i częściowe (np. tylko rysunki techniczne lub same wizualizacje)
 3. Projektowanie mebli na wymiar (kuchnie, szafy i inne)
 4. Projektowanie instalacji elektrycznej (gniazda oraz oświetlenie z włącznikami)
 5. Meble tapicerowane na zamówienie
 6. Wizualizacje
 7. Współpracę z wykonawcami
 8. Współpracę z biurem architektonicznym
 9. Realizację „pod klucz”
 10. Odbiory mieszkań
 11. Zmiany lokatorskie (rysunki zmian na potrzeby deweloperów)
 12. Nadzór autorski nad realizacją
 13. Projekty online dla inwestycji zagranicznych i krajowych
 14. Projekty branżowe (np. rysunki techniczne na potrzeby sanepidu)

ETAPY WSPÓŁPRACY PRZY PROJEKCIE WNĘTRZ

 • 1. Inwentaryzacja i spotkanie

  przygotowanie oferty

 • 2. Praca koncepcyjna

  układ funkcjonalny i dobór stylistyki

 • 3. Wizualizacje

 • 4. Dokumentacja techniczna

  rysunki dla wykonawców i stolarzy

 • 5. Realizacja i nadzór

Każdego dnia otrzymujemy dziesiątki zapytań dotyczących poszczególnych etapów projektowania wnętrz. Potencjalni klienci najczęściej chcą wiedzieć jak wygląda projekt wnętrz oraz jak długo potrwa cały proces i jakie usługi otrzymają w ramach naszego serwisu. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom przygotowaliśmy krótką instrukcję. Dzięki niej dowiedzą się Państwo z jakich etapów składa się przygotowanie projektu wnętrz w Pracowni Architektury Wnętrz i Krajobrazu Aleksandry Wachowicz.

1. INWENTARYZACJA I SPOTKANIE

Do przygotowania oferty posługujemy się wymiarami wnętrz. Są to zazwyczaj rzuty pomieszczeń z wymiarami ścian. Gdy Klient nie posiada takich rysunków spotykamy się na budowie i samodzielnie przeprowadzamy inwentaryzację. Ofertę otrzymają Państwo tego samego dnia co zapytanie. Żeby przygotowaną ofertę bardziej dostosować do Państwa potrzeb  musimy jak najlepiej poznać Państwa potrzeby i oczekiwania. W tym celu przeprowadzamy zazwyczaj 1-2 godzinne, osobiste spotkanie.

Jaki efekt chcą Państwo osiągnąć? Na czym najbardziej Państwu zależy? Czy wolą Państwo styl skandynawski czy lepiej się czują w art deco? Kiedy planują Państwo remont i jaki budżet jest przeznaczony na te przedsięwzięcie?

To tylko część pytań, jakie zadamy przed rozpoczęciem prac. Jak pokazuje nasze doświadczenie stworzenie dobrego projektu wymaga nie tylko czasu i kompetencji, ale również umiejętności aktywnego słuchania. Mogą być Państwo pewni, że nasi architekci są w tej kwestii prawdziwymi mistrzami. Po ustaleniu szczegółów i akceptacji oferty, następuje podpisanie umowy.

2. PRACA KONCEPCYJNA

Pierwszym etapem procesu projektowego jest stworzenie układu funkcjonalnego, czyli rzutu pomieszczeń ukazujących rozmieszczenie wszystkich elementów wyposażenia wnętrz. W zależności od wielkości inwestycji oraz możliwości aranżacyjnych otrzymają Państwo maksymalnie 3 warianty projektu funkcjonalnego.

Podstawą do ich stworzenia jest uprzednie przeprowadzenie inwentaryzacji pomieszczeń – wykonanie szczegółowych pomiarów oraz sporządzenie dokumentacji fotograficznej wnętrz. Jeśli przeprowadzenie inwentaryzacji nie będzie możliwe stworzymy projekty na podstawie dostarczonych przez Państwa rysunków. Na bazie przedstawionych przez nas wariantów projektu koncepcyjnego oraz otrzymanych uwag powstają kolejne korekty i finalnie ostateczny układ funkcjonalny wnętrza. Jego akceptacja pozwala na przygotowanie rysunków instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej.

Szacunkowy czas realizacji: 3 – 4 dni od momentu podpisania umowy.

3. WIZUALIZACJE

W oparciu o Państwa oczekiwania odnośnie stylu i charakteru projektowanego wnętrza budujemy trójwymiarowy model całego lokalu. W efekcie powstają wizualizacje oparte o dopasowany do Państwa potrzeb układ funkcjonalny, wzbogacone o kolory, elementy wyposażenia oraz materiały.

Każdy etap prac i każda korekta są przesyłane do Państwa mailowo i omawiane w trakcie spotkań. Dobór i prezentacja proponowanych materiałów wykończeniowych przebiega równocześnie z pracami nad wizualizacjami lub następuje bezpośrednio po akceptacji ich finalnej wersji.

Szacunkowy czas realizacji: 14 dni od momentu projektu funkcjonalnego.

4. DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Etap opracowania wykonawczego polega na stworzeniu szczegółowych rysunków technicznych, zwymiarowanych rzutów, rysunków mebli, przekrojów i innych elementów wyposażenia wnętrz w zależności od złożoności projektu.

Wraz z opracowaniem technicznym otrzymają Państwo zestawienie wszystkich użytych materiałów z wyliczeniem ilości, cenami i opisami. Po ukończeniu prac projektowych otrzymają Państwo trzy kopie projektu w formie papierowej do wykorzystania m.in przez podwykonawców. Będą mogli Państwo także pobrać elektroniczną wersję opracowania ze swojego panelu klienta utworzonego na naszej stronie internetowej.

Szacunkowy czas realizacji: 2 – 3 tygodnie od momentu akceptacji wizualizacji.

5. REALIZACJA I NADZÓR

Nadzór nad realizacją jest usługą dodatkową. Jeśli zdecydują się Państwo na jej wykupienie nasi architekci osobiście będą monitorować wszelkie prace wykończeniowe na budowie. Efektem ich działań będzie dopilnowanie, aby proces realizacji projektu wnętrz odbył się zgodnie z harmonogramem bez żadnych niespodzianek i różnic z projektem. Po każdej wizycie trzymają Państwo raport zgodności oraz dokumentację fotograficzną, a wykonawcy cenne wskazówki. Ilość wizyt oraz zakres odpowiedzialności są określona w umowie.

Szacunkowy czas realizacji: w zależności od czasu trwania prac budowlanych i/lub remontowych.

PROJEKTOWANIE OGRODÓW

Starannie zaprojektowany, zadbany ogród to najlepsza wizytówka każdego domu. Samodzielne próby stworzenia przydomowej oazy relaksu mogą okazać się jednak bardzo ryzykowne. Korzystając z naszych usług otrzymają Państwo nie tylko profesjonalny, „skrojony na miarę” projekt, ale również opracowanie techniczne, zestawienie materiałów oraz nadzór nad realizacją.

Projektując ogrody stawiamy na oryginalność, świeże spojrzenie i optymalne wykorzystanie naturalnych walorów terenu. Wykorzystujemy surowce o zróżnicowanych fakturach, barwach i kształtach, szukamy nietypowych rozwiązań i najkorzystniejszych cen. Projektując ogrody należy pamiętać o potrzebach roślin, środowisku w jakim powinny się rozwijać (gleba, nasłonecznienie itd.)
Ogród oddany w ręce architekta krajobrazu będzie cieszył Państwa oczy przez cały rok.

ZAKRES USŁUG PROJEKTOWANIA OGRODÓW:

 1. Projektowanie ogrodów przydomowych, parków, skwerów, tarasów, balkonów itd.
 2. Projektowanie systemu automatycznego nawadniania
 3. Projektowanie nawierzchni
 4. Projektowanie oświetlenia w ogrodzie
 5. Realistyczne wizualizacje ogrodu- nowość!
 6. Projektowanie elewacji
 7. Dobór ogrodzenia
 8. Dobór kolorystyki okien oraz drzwi zewnętrznych
 9. Współpraca z firmą wykonawczą
 10. Nadzór autorski nad realizacją
 11. Gwarantujemy zespół doświadczonych architektów krajobrazu

ETAPY WSPÓŁPRACY PRZY PROJEKCIE OGRODU

 • 1. Inwentaryzacja i spotkanie

  przygotowanie oferty

 • 2. Praca koncepcyjna

  projekt koncepcyjny i dobór stylistyki

 • 3. Wizualizacje

  realistyczne wizualizacje ogrodu!

 • 4. Opracowanie techniczne

  rysunki dla firmy ogrodniczej i brukarzy

 • 5. Realizacja i nadzór

1. INWENTARYZACJA I SPOTKANIE

Pierwszym krokiem jest spotkanie mające na celu poznanie Państwa preferencji i oczekiwań. Podczas spotkania wykonamy również inwentaryzację terenu, która stanie się fundamentem do stworzenia projektu. Inwentaryzacja jest filarem to przedstawienia Państwu szczegółowej oferty projektu wnętrz. Jeżeli posiadacie Państwo mapkę działki z rzutem parteru domu z wymiarami, inwentaryzacja na budowie nie jest konieczna.

Ofertę przygotujemy w 24 godziny. Wstępem do rozpoczęcia prac nad projektem jest podpisanie umowy.

2. PROJEKT KONCEPCYJNY

Projekt koncepcyjny zawiera propozycję zagospodarowania terenu z uwzględnieniem elementów istniejących na działce oraz tych, które ją dopiero zagospodarują (istniejące budynki, projektowane nawierzchnie, kształty roślinnych rabat, mała architektura). Projekt koncepcyjny to fundamentalny rysunek do utworzenia całego projektu ogrodu. Po akceptacji koncepcji przystępujemy do tworzenia wizualizacji.

3. WIZUALIZACJE

Dzięki niezwykle realistycznym wizualizacjom zobaczą Państwo najważniejsze elementy ogrodu na ekranie komputera.
Co ważne, wizualizacje stworzone przez Pracowni Architektury Wnętrz i Krajobrazu Aleksandry Wachowicz w 90% przypadkach są akceptowane bez żadnych poprawek. Jakość wizualizacji, które oferujemy jest jedna z najlepszych dostępnych z całej Polsce. Dla Państwa – w zasięgu ręki. Na potrzeby inwestycji, deweloperów itd., jesteśmy w stanie przygotować animację ogrodu.

4. OPRACOWANIE TECHNICZNE

Po akceptacji wizualizacji architekt krajobrazu przystępuje do przygotowania rysunków wykonawczych. Opracowanie techniczne zawiera:

 1. Projekt zwymiarowanej nawierzchni z podanymi rodzajami użytych materiałów oraz ich ilościami;
 2. Projekt zawierający kształty rabat roślinnych z wyliczeniem ściółkowania tj. powierzchnia trawnika, kory sosnowej i innych;
 3. Projekt elektryki z podziałem na sekcje;
 4. Projekt roślinności z tabelą zawierającą nazwę gatunku i odmiany rośliny, ich liczbą w danych rabatach;
 5. Rysunki dotyczące przewidywanych prac ziemnych, małej architektury itd.
 6. Projekt systemu automatycznego nawadniania z rozpisaniem specyfikacji materiałowej i kosztorysem.

Ukończony projekt jest przesyłany do wyceny rekomendowanej firmie zajmującej się realizacją ogrodów. Procedury po ukończeniu projektu ogrodu wyglądają tak samo jak w przypadku projektu wnętrz.

5. REALIZACJA I NADZÓR

Nadzór nad realizacją jest usługą dodatkową. Jeśli zdecydują się Państwo na jej wykupienie, nasi architekci krajobrazu osobiście będą monitorować wszelkie prace na terenie ogrodu. Efektem ich działań będzie kontrola działań tak, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem.

PROJEKTOWANIE MEBLI NA WYMIAR

Projektujemy meble na wymiar: kuchnie, meble łazienkowe, szafy wnękowe. Są to niezbędne elementy wyposażenia wnętrzarskiego. Zaplanowana kuchnia będzie Państwu towarzyszyła latami – pomożemy ją dostosować do Państwa potrzeb jak najlepiej potrafimy.

Aby zapewnić Państwu kompleksowe wsparcie, współpracujemy ze stolarzami i firmami wykonawczymi. Korzystając z naszych usług otrzymają Państwo nie tylko profesjonalny projekt wymarzonych mebli, ale również pomoc w realizacji na kolejnych jego etapach.

Dzięki projektowaniu mebli na wymiar możemy urzeczywistnić Państwa marzenia i pomysły – zaprojektować i wykonać każdy mebel. Niezwykła kreatywność, sumienność oraz talent pracujących w naszej pracowni architektów daje nam możliwość realizacji nawet najbardziej śmiałych wizji naszych klientów. Harmonijnie łączymy walory estetyczne z funkcjonalnością. Ogromną uwagę przywiązujemy do detali dbając jednocześnie o spójną kompozycję całego wnętrza. Realizując projekt od podstaw tworzymy unikalne, idealnie dostosowane do Państwa potrzeb aranżacje.

PROJEKTOWANIE KUCHNI NA WYMIAR

Profesjonalny projekt kuchni to niezbędna podstawa do stworzenia funkcjonalnego, przyjaznego domownikom wnętrza. Tworząc projekty kuchni, bierzemy pod uwagę Państwa preferencje i potrzeby, aktualne trendy w materiałach oraz parametry wnętrza. Szczególnie dbamy o ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni oraz wdrożenie oryginalnych rozwiązań, które odczuwalnie podniosą komfort użytkowania pomieszczenia.

Stawiamy na unikalność, niepowtarzalność i podkreślenie indywidualnych upodobań naszych klientów.

PROJEKTOWANIE SZAF NA WYMIAR

Szafy na wymiar pomogą Państwu jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń w garderobie, przedpokoju czy sypialni. Szyte na miarę, dostosowane do indywidualnych preferencji projekty to gwarancja maksymalnego wykorzystania powierzchni, walorów estetycznych oraz spójności z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Zadbaliśmy o to, by przy zachowaniu najwyższej jakości usługi ceny naszych projektów wciąż pozostawały dla Państwa atrakcyjne.

PROJEKTOWANIE MEBLI NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE

Z powodzeniem tworzymy również projekty mebli łazienkowych, stołów, krzeseł, konsolet i wszelkich innych elementów aranżacji wnętrza. Dostosowując projekty do indywidualnych oczekiwań naszych klientów kreujemy pełne magii, wyjątkowe wnętrza. Skutecznie wypełniamy lukę pomiędzy nudnym, dostępnym na rynku wyposażeniem, a oryginalnymi, designerskimi – jednak wyjątkowo kosztownymi meblami.

MEBLE TAPICEROWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE

Choć na rynku dostępne są wprost niezliczone ilości mebli tapicerowanych, nieprzeciętny projekt wnętrza wymaga wyjątkowego wyposażenia. Nasze projekty sof, kanap, foteli, narożników i innych mebli tapicerowanych spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oprócz tworzenia projektów mebli tapicerowanych zajmujemy się również renowacją przywracając wyposażeniu wnętrza nowe życie.

ILE KOSZTUJE PROJEKT WNĘTRZ?

Projekt funkcjonalny
od 80 zł/m2
Dostosowanie układu funkcjonalnego do stanu surowego, bądź zmiana układu już istniejącego.

1. Inwentaryzacja pomieszczeń
2. Układ funkcjonalny
3. Zmiany budowlane (ściany, elektryka, wod-kan)
4. Konsultacje
Projekt wykonawczy
od 200 zł/m2
Projekt kompleksowy - wszystko zrobimy za Ciebie.

1. Inwentaryzacja stanu końcowego budowy
2. Układ funkcjonalny
3. Zmiany budowlane (ściany, elektryka, wod-kan)
4. Konsultacje
5. Wizualizacje 3D
6. Wytyczne do kolorystyki i materiałów
7. Konsultacje w sklepach
8. Projekt sufitów podwieszanych oraz zabudów kartonowo – gipsowych
9. Projekt podłóg
10. Projekt kuchni, mebli i zabudów indywidualnych
11. Projekt łazienek
12. Projek poszczególnych pomieszczeń
13. Spis wyposażenia i projektowanych elementów
14. Opis materiałów wyposażenia,
15. Projekt instalacji klimatyzacji
16. Projekt detali: sztukateria, dekoracje ścian, indywidualne sztukaterie, płaskorzeźby, intarsje - jeśli wystąpią w projekcie
17. Projekt elementów ozdobnych
Nadzór autorski
50-100% wartości projektu
Czuwanie nad wykonywanymi pracami pod względem artystycznym oraz merytorycznym. Dopasowanie kolorystyki i dopasowywanie wyposażenia w trakcie realizacji projektu. Wdrażanie ewentualnych rozwiązań zamiennych, koordynacja projektu. Istnieje również możliwość wykupu nadzoru w postaci kilku przyjazdów na budowę.

ILE KOSZTUJE PROJEKT OGRODU?

Projekt wykonawczy ogrodu
Cennik
Koszt projektu ogrodu zależny jest od metrażu działki.
Metraż ogrodu obejmuje całą powierzchnię działki łącznie z powierzchnią domu.
W przypadku dużej ilości roślinności istniejącej i konieczności jej zinwentaryzowania pobierana jest dodatkowa opłata.

do 100 m2 (głównie tarasy)
100 – 200 zł/m2

od 100 m2 do 1000 m2
20,0 zł/m2-10 zł/m2

od 1001 m2 do 2000 m2
10,0 zł/m2

powyżej 2000 m2
wycena indywidualna
Projekt wykonawczy ogrodu
Co zawarte jest w cenie projektu ogrodu?
Wraz z inwentaryzacją i konsultacjami odnośnie projekt zawiera:

1. Projekt koncepcyjny

2. Projekt nawierzchni

3. Projekt tarasów

4. Projekt oświetlenia

5. Projekt systemu automatycznego nawadniania z kosztorysem i ofertą przygotowaną do zamówienia

6. Wizualizacje

7. Projekt roślinności

8. Zestawienie ilościowe użytych materiałów

ILE KOSZTUJE PROJEKT ELEWACJI?

Wariant 1 - elewacja domu jednorodzinnego
od 6000 zł
Wariant 1 obejmuje projekt elewacji zawierający dobranie kolorów tynku, farb elewacyjnych. Klient otrzymuje:

1. Wybór kolorystyki elewacji (elewacja pomalowana farbą)

2. Wizualizacje

3. Rysunki techniczne, widok elewacji z każdej strony domu z wytycznymi dla wykonawcy
Wariant 2 - elewacja domu jednorodzinnego
od 8000 zł
Wariant 2 obejmuje projekt elewacji zawierający dobranie kolorów tynku, dekoracyjnych elementów dekoracyjnych oraz dobór stolarki. Klient otrzymuje:

1. Wybór kolorystyki elewacji (elewacja pomalowana farbą)

2. Dobór elementów elewacyjnych (kamień, drewno itp.)

3. Dobór kolorystyki okien, drzwi wejściowych, drzwi garażowych

4. Propozycja ogrodzenia

5. Wizualizacje

6. Rysunki techniczne, widok elewacji z każdej strony domu z wytycznymi dla wykonawcy
Elewacja budynku wielorodzinnego
Wycena indywidualna
W przypadku realizacji komercyjnych poza projektem elewacji oferujemy animację inwestycji z wrysowanym otoczeniem, krajobrazem.

1. Wybór kolorystyki elewacji (elewacja pomalowana farbą)

2. Dobór elementów elewacyjnych (kamień, drewno itp.)

3. Dobór kolorystyki okien, drzwi wejściowych, drzwi garażowych

4. Propozycja ogrodzenia

5. Wizualizacje

6. Rysunki techniczne, widok elewacji z każdej strony domu z wytycznymi dla wykonawcy

7. animacja komputerowa

Podane ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w myśl prawa handlowego.

Start typing and press Enter to search