Ile kosztuje projekt wnętrz?

Ile kosztuje projekt wnętrz?

Ile kosztuje architekt wnętrz?

Czym się kierować przy takiej decyzji?

Ile kosztuje projektowanie wnętrz? Jeżeli szukasz projektanta wnętrz szybko zorientujesz się, że ceny i usługi różnią się nieco w zależności od architekta i jego struktury kosztów. Niezależnie od tego czy liczą stawkę godzinową czy ryczałtową pracownie architektoniczne korzystają z różnych sposobów obliczania swoich cen. Jedne uwzględniają wielkość projektu i stawkę za metr kwadratowy inne pobierają procent prowizji od całkowitego kosztu.

W dobie tutoriali internetowych dla bohaterów domu i 30-minutowych odkryć w domu często uważa się, że koszt projektowania wnętrz jest łatwy do ustalenia. Za kulisami cena wnętrza składa się jednak z kilku ważnych czynników. Jak dokonać właściwego wyboru?

Średnia cena za metr kwadratowy projektu wnętrz.

Koszt projektu wnętrz będzie oscylował w granicach od 100 zł do 400 zł za metr kwadratowy. Cena w głównej mierze zależna jest od lokalizacji. W województwie mazowieckim średnia cena za metr kwadratowy to 160-230 zł [dane na rok 2019].

Ile kosztuje projekt wnętrz w naszej pracowni? Wyceń bezpłatnie tutaj:

https://aleksandrawachowicz.pl/ile-kosztuje-projekt-wnetrz/

Jaki jest zakres projektu wnętrz?

Profesjonalny projekt jest bardzo rozbudowany. Sprawdź co powinno zawierać takie opracowanie.

Na projekt wnętrz składa się kilka etapów. Oto jak wyglądają one w naszej pracowni:

ETAP I:

Kluczem do sukcesu każdego projektu jest zapewnienie, że wnętrza są autentycznym odzwierciedleniem wymagań i aspiracji klienta. Podczas pierwszego etapu poświęcamy czas na poznanie w jaki sposób klient chce korzystać z nieruchomości, jego osobistego stylu, stylu życia i aspiracji. Upewniamy się, że rozumiemy wszystkie czynniki takie jak skala czasowa, budżet i wszelkie wymagania strukturalne czy administracyjne.

Interpretując szczegółowe informacje, przedstawimy projekty koncepcyjne, składające się z planów pięter ilustrujących proponowane układy mebli i wszelkie wymagane zmiany konstrukcyjne oraz prezentacje pomysłów. Jest to ważny etap współpracy, gdzie zachęcamy naszych klientów do udzielania jak największej liczby opinii, aby upewnić się, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Projekt funkcjonalny zawiera:

 • inwentaryzację na budowie, jeżeli inwestycja jest na etapie budowy prace odbywają się na podstawie projektu budowlanego;
 • układ funkcjonalny 2-3 warianty;
 • zmiany budowlane, wyburzenia, nowe ściany itp.;
 • wytyczne instalacji sanitarnej;
 • wytyczne instalacji elektrycznej;

ETAP II:

Po zatwierdzeniu wszystkich projektów koncepcyjnych przechodzimy do etapu projektowania i wizualizacji 3D.

ETAP III:

Po akceptacji wizualizacji zostaną przedstawione wszystkie ostateczne rysunki mebli, stolarki i architektury wnętrz na zamówienie, a także wszystkie ostateczne wykończenia oraz wyselekcjonowane dzieła sztuki i akcesoria do zatwierdzenia przez klientów. Opracowanie techniczne zawiera:

 • projekt sufitów i podłóg, projekty techniczne posadzek, wzory, materiały, listwy przypodłogowe;
 • ostateczne wytyczne instalacji sanitarnej, rozwiązania techniczne, projekt łazienki
  i kuchni;
 • ostateczne wytyczne instalacji elektrycznej oświetlenia i gniazdek;
 • projekt poszczególnych pomieszczeń;
 • rozwiązania stylistyczne, opis kolorystyki;
 • opis materiałów wyposażenia;
 • projekt elementów ozdobnych;
 • projekt detali: sztukateria, dekoracje ścian, indywidualne sztukaterie, płaskorzeźby, intarsje – jeśli wystąpią w projekcie;
 • projekt drzwi, mebli, zabudów.

ETAP IV:

Na tym etapie przedstawimy w pełni wyszczególniony podział kosztów zgodnie z uzgodnionym budżetem. Na podstawie opracowania technicznego zliczane są ilości materiałów niezbędnych do zakupu. Klient otrzymuje w pełni przygotowany projekt wnętrz.

ETAP V – wyceniany indywidualnie:

Następuje nakreślenie i uzgodnienie harmonogramu. Po spełnieniu wszystkich wymagań na miejscu rozpoczną się prace, a nasi koordynatorzy i projektanci będą uczestniczyć w regularnych spotkaniach na miejscu, aby upewnić się, że nasze projekty są realizowane zgodnie z ich dokładną specyfikacją i że projekt postępuje zgodnie z planem. Będziemy na bieżąco informować klienta, a także nadzorować dzięki czemu nasz klient będzie mógł cieszyć się swoją nieruchomością ze spokojem. Jest to opcja szczególnie znacząca dla Inwestorów przebywających za granicą, którzy nie mogą osobiście zająć się etapem realizacji. 

Oprócz fotorealistycznych wizualizacji otrzymasz rozrysowaną każdą ścianę, meble, wszystkie niezbędne detale oraz kosztorys z adresami i listą zakupów.

Dlaczego potrzebuję architekta wnętrz?

Dlaczego potrzebuję architekta wnętrz?

Czy można wybrać mniejszy zakres projektu?

Zbając o jakość naszych usług wykonujemy tylko projekty kompleksowe. Aletrantywą jest możliwość wyboru projektu funkcjonalnego, czyli plan mieszkania, zmiany budowlane, wytyczne instalacji sanitarnej i wytyczne instalacji elektrycznej.

Wybór odpowiedniego architekta wnętrz.

Przeprowadzenie analiz nad projektantami wnętrz, takich jak wieloletnie doświadczenie, portfolio prac i recenzje klientów jest potrzebne, aby znaleźć to biuro architektoniczne, które będzie dla Ciebie odpowiednie. Ważnym elementem przy wyborze jest stylistyka wnętrz, jaką oferuje dane biuro. Jeżeli w portfolio mają lofty z betonową podłogą nie spodziewaj się, że zrozumieją Twoje potrzeby kiedy chcesz wnętrze przytulne, ciepłe, pełne miękkich tkanin. 

Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami i pozwól profesjonalistom sprawić, by projektowanie było przyjemne i łatwe:

https://aleksandrawachowicz.pl/kontakt/